Dzisiaj jest: , imieniny: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora

Strona główna     |    Kontakt    |

    Odwiedź nas na Twitterze

iustron.pl
 

Ustroń wydarzenia

Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
 

Ustroń mapa miasta

 
 

Witamy i zapraszamy do Ustronia!

Ustroń to miejscowość górska, leżąca w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim.

Ponadto jest to doskonałe miejsce do uprawiania górskiej turystyki pieszej, rowerowej oraz innych sportów.

Do Ustronia można doejchać samochodem drogą dwupasmową nr 81 z Katowic, drogą E75 z Bielska-Białej i Cieszyna, która łączy się pod Skoczowem z dwupasmową 81. Dla podróżujących do Ustronia Polany polecana jest obwodnica pozwalająca objechać centrum miasta. Przez Ustroń przebiega linia kolejowa, na której kursuje kilkanaście pociągów dziennie. Są tu trzy stacje PKP. Jeżeli ktoś zechce podróżować autobusami PKS, to bezpośrednie połączenia są z m.in. Krakowa, Częstochowy, Katowic czy Gliwic.Autobusy podwożą narciarzy w pobliże prawie wszystkich wyciągów.

Ustroń posiada bardzo bogatą ofertę turystyczną. Jedną z najważniejszych atrakcji jest kolej linowa krzesełkowa oraz tor saneczkowy na Czantorii. Dla osób spragnionych chwili relaksu i odprężenia polecana jest grota solna, wypełniona powietrzem nasyconym minerałami i mikroelementami. Każdemu żądnemu mocnych wrażeń spodoba się wizyta w parku linowym na szczycie góry Równica. Dla młodszych poszukiwaczy adrenaliny dobrą zabawą będą odwiedziny w Extreme Park w Ustroniu - Równicy. Wypoczynek w Ustroniu jest dla każdego niezależnie ile ma lat.

Świeradów Zdrój kolejka

Ustroń to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa ze względu na swoje malownicze położenie , walory krajobrazowe oraz urządzenia sportowe. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania najróżniejszych form turystyki i dyscyplin sportowcyh, zarówno latem jak i w okresie zimowym. Wytyczonych jest tu wiele tras rowerowych, ścieżek spacerowych czy górskich szlaków turystycznych. Okolice Ustronia dają waruki do uprawiania biegów górskich, wędkarstwa, lotniarstwa oraz kąpieli wodnych. W sezonie zimowym dla narciarzy przygotowane są wyciągi narciarkie, urozmaicone trasy zjazdowe, oświetlone i sztucznie dośnieżane na całej długości. Jeśli jednak zimowa aura nie dopisze wówczas pensjonariusze mogą korzystać z krytych basenów, ośrodków odnowy biologicznej, siłowni czy krytych kortów tenisowych. Wypocznek w Ustroniu spełni wymagania wszystkich. Odnajdą się tu zarówno osoby którą chcą spędzić wakacje w górach leniwie jak i aktywnie.

Ustroń to miejsce, które posiada doskonałe warunki do wypoczynku, uprawiania górskiej turystyki pieszej, narciarskiej, rowerowej oraz innych sportów. Miasto jest pięknie położone wśród malowniczych zboczy. Różnica wzniesień wynosi ponad 500 metrów pomiędzy centrum miasta w dolinie Wisły, a Czantorią Wielką i Równicą. Warto zwrócić uwagę na zabytkowy kościół katolicki z 1787 roku z murowaną wieżą z 1835 roku (początkowo wieża była drewniana) i kościół ewangelicki z 1835.

W Ustroniu łatwo znaleźć noclegi. Są tu hotele, motele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe oraz kilkadziesiąt restauracji, barów i kawiarni. Na terenie samego miasta znajdują się baseny, plaże nadrzeczne, staw kajakowy, szlaki rowerowe, liczne wyciągi narciarskie. Ustroń jest więc idealnym miejscem zarówno w wakacje jak i ferie. Tutaj wypoczniesz, zorganizujesz konferencję, szkolenie, spotkanie integracyjne niezależenie czy jest lato czy zima. Szczególnie polecamy relaks w strefach wellness w które większość hoteli już posiada. Spa w górach naprawdę dostarcza niezapomnianych wrażeń i zapada na długo w pamięć.


atrakcje miasta Ustroń
okolice Ustronia
 

Pogoda

 
Grupa Hoteli GRAND HOTELS